sobota, 9 marca 2013

Inspiracje ostatniego miesiąca

Witajcie :)

Dziś zaprezentuję Wam co zainspirowało mnie w ciągu ostatnich paru tygodni. Będą to głównie tematy urodowe, trochę DIY. Jeżeli jesteście ciekawe, zapraszam do dalszej lektury :)

1) Filmik nieesia25 na YouTube o samodzielnym wykonaniu humanitarnych gumek do włosów, czyli Twistband. Będę musiała w końcu znaleźć jakąś fajną pasmanterię w Toruniu i stworzyć swoje własne gumki, bo wyglądają świetnie nie tylko na włosach, ale też np. jako bransoletka. Jeżeli jesteście zainteresowane, odsyłam do filmiku Niesi: http://www.youtube.com/watch?v=AlPHcfZDApM


2) Kolejną inspiracją znowu jest filmik na YouTube, tym razem stworzony przez 82inez o kolorowej, cieniowanej kresce. Obejrzałam go dopiero kilka dni temu, więc jeszcze nie miałam czasu, by go wypróbować, bo ostatnio rano ciągle się spieszyłam do wyjścia i makijaż oka ograniczałam do zwykłej kredki i tuszowania rzęs. Może jutro uda mi się go wypróbować - wrzucę fotki, jeżeli moja radosna twórczość będzie się nadawać do pokazania światu. A filmik Agnieszki znajdziecie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=BEc-9-eNesM


3) Następną inspiracją jest filmik o decoupage na kanale domowatv, również na YT: http://www.youtube.com/watch?v=E09y20GRhsU . Na razie brakuje mi czasu i odwagi, żeby spróbować sił w tej dziedzinie, ale może kiedyś się zdecyduję ;)



4) Spodobał mi się też film wpis Aliny o samodzielnym wykonaniu drzewka-stojaka na biżuterięhttp://www.alinarose.pl/2013/03/diy-drzewko-na-bizuterie-jak-je-wykonac.html . Sama chyba pójdę na łatwiznę i kiedyś kupię gotowe drzewko gdzieś w sieci, ale jestem naprawdę pod wrażeniem tego pomysłu :)

5) Zwróciłam też szczególną uwagę na wpis Blanki z bloga Mój Zakupoholizm o kremowaniu włosówhttp://mojzakupoholizm.blogspot.com/2013/02/kremowanie-wosow.html . Być może kiedyś sama spróbuję? ;)

6) Zainteresował mnie też najnowszy wpis Obsession o kosmetykach azjatyckich. Szczególnie spodobał mi się wygląd ich opakowań - myślę, że kupiłabym taki tusz do rzęs z główką kota, czy coś w tym stylu, gdybym miała okazję przebywać w tamtych stronach. Wpis Obsession znajdziecie tutaj: http://somethingtodoff.blogspot.com/2013/03/kosmetyki-azjatyckie-part-ii.html

7) Inspirujący był także filmik Karoliny z kanału stylizacje2 o przetapianiu szminek i zrobieniu z nich paletki. Pewnie wykorzystam ten pomysł, gdy będę mieć kilka szminek na wykończeniu, by zużyć ich resztki. Filmik znajdziecie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=1nqZG9duVwA



8) Widziałam jeszcze kilka filmików o robieniu koka na skarpetę. Ja chyba wolę kupić do tego celu zwykły wypełniacz, zwłaszcza że w H&M kosztuje ok. 10 zł, bo w zwykły wypełniacz możemy wbijać wsuwki i szpilki. Ale motyw ze skarpetą też fajny - może wypróbuję ;) Jeszcze widziałam kolejny patent na humanitarne gumki do włosów z rajstop - nie pamiętam na czyim blogu, więc nie zamieszczę linka. Polegało to na odcięciu ściągacza od pończochy i zwinięciu krawędzi do środka, by utworzył on rulon, który posłuży nam za gumkę do włosów :)

Zainteresowała Was któraś z moich inspiracji ostatnich tygodni? A może podzielicie się własnymi tego typu inspiracjami? :)


2 komentarze:

Dziękuję za Twój komentarz :) Każdy Twoje pozostawienie śladu, uwagi, opinii jest dla mnie bardzo ważne.

Reklamy, spamy i obraźliwe wpisy będą usuwane.