środa, 5 czerwca 2013

Wyłączenie możliwości anonimowego komentowania

Witajcie.

Z przykrością muszę poinformować, że wyłączyłam dziś możliwość anonimowego komentowania. Spowodowane jest to zbyt dużą ilością spamu zalewającego mój blog. Jakiś czas temu włączyłam moderację komentarzy przy starszych postach, gdyż spam pojawia się głównie w ich przypadku, ale zaczęłam już mieć dosyć kasowania takich komentarzy przy okazji każdego wejścia na bloggera, czyli kilkanaście razy dziennie... Zdecydowałam się na wyłączenie anonimowego komentowania również dlatego, że bardzo niewiele mam anonimowych komentatorek. Oczywiście nie chcę Was poszkodować - żeby komentować na moim blogu wystarczy mieć konto w Google, nawet jakieś fikcyjne. Nie planuję też mieć wyłączonej możliwości anonimowego komentowania na stałe - mam nadzieję, że spamerowi za jakiś czas się odechce zaśmiecania mi bloga, skoro nie będzie mógł dodawać kometarzy. Myślę więc, że za parę tygodni wszystko wróci do normy.

Przepraszam, jeżeli którąś z Was moja decyzja uraziła lub utrudniła życie. Wydaje mi się, że wybrałam mniejsze zło. Widzę zresztą, że nie tylko mój blog ostatnio się boryka z takimi problemami. Jeżeli macie jakiś lepszy pomysł jak z tym walczyć, bardzo Was proszę o napisanie komentarza lub wiadomości prywatnej.


4 komentarze:

 1. Całkowicie Cię popieram, też bym tak zrobiła. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również musiałam wyłączyć możliwość anonimowego komentowania, bo też miałam problem z jakimś spamem ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masakra, co się wyprawia w tej blogosferze. No ale chyba nic na to nie poradzimy - trzeba zablokować anonimowe komentarze i tyle. Szkoda tylko tej grupy dziewczyn, które lubią czytać nasze blogi, a nie mają konta Google :(

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :) Każdy Twoje pozostawienie śladu, uwagi, opinii jest dla mnie bardzo ważne.

Reklamy, spamy i obraźliwe wpisy będą usuwane.