czwartek, 13 grudnia 2012

Antybakteryjny żel punktowy Synergen

Witajcie :)

Dzisiaj kilka słów o antybakteryjnym żelu punktowym na wypryski i zaskórniki marki Synergen.

Opakowanie: Mała wąska zgrabna tubka. Dobrze się zakręca. Odkręcone opakowanie ma na końcu wąską końcówkę do punktowego nanoszenia żelu (patrz zdjęcie poniżej). Minusem opakowania, jak każdej tubki jest to, że trudno wydobyć z niego resztki produktu.Konsystencja żelu: Dość rzadki, bezbarwny.Zapach: Dość delikatny, miły, jak toniki do skóry wrażliwej (a przynajmniej tak mi się kojarzy), ale jednak chemiczny.

Dostępność: Drogerie Rossmann.

Obietnice producenta: "Żel punktowy na wypryski został specjalnie stworzony do usuwania zanieczyszczeń ze skóry ze skłonnością do powstawania zaskórników.

  • przeciwzapalny
  • redukuje wypryski
  • tolerancja dla skóry przebadana dermatologicznie"


Moja opinia: Kupiłam go we wrześniu na promocji w Rossmannie za ok. 6 zł za 15 ml (12 miesięcy ważności od otwarcia). Sama nie wiem czemu wylądował w moim koszyku - podeszłam do półki i miałam chwilowe objawienie, czasem tak miewam. Po przyjściu do domu wrzuciłam go do koszyczka z kosmetykami do pielęgnacji twarzy i długo nie używałam - nie byłam jakoś przekonana do tego, że produkt o tak nieszczególnym składzie (niestety Wam go nie przytoczę, bo nie mam już kartonika, w który żel był zapakowany), z dużą ilością alkoholu, cokolwiek mojej skórze pomoże. Do tego ciągle mam uraz do Synergen po zakupie ich "delikatnego" peelingu do twarzy (drapak jakich mało). Czasami próbowałam dawać mu szansę, jednak stosowałam go nieregularnie i nie działał. Wreszcie w listopadzie, kiedy zaliczyłam wielki wysyp pojedynczych ogromnych pryszczy, po tym jak raz po imprezie położyłam się spać w makijażu (wiem, że to zło niewybaczalne, ale normalnie mi się to nie zdarza), byłam w desperacji i postanowiłam że dam Synergenowi kolejną szansę. Tym razem używałam go na poszczególne duże wypryski nawet kilka razy dziennie i faktycznie po 2-3 dniach pryszcza prawie nie było widać. Na moje wypryski nie działa nawet stara metoda z pastą do zębów, więc to co zrobił Synergen to było naprawdę coś. Polubiliśmy się zatem i regularnie używam go aż do tej pory.

Ocena: Obietnice producenta spełnił (o ile jest stosowany regularnie), działa dość szybko, jest tani i łatwo dostępny, więc oceniam na 4/5 (obniżyłam ocenę za skład i potrzebę naprawdę częstego stosowania dla uzyskania pożądanych rezultatów).

Używałyście tego kosmetyku? A może macie innych ulubieńców wśród produktów marki Synergen?

1 komentarz:

Dziękuję za Twój komentarz :) Każdy Twoje pozostawienie śladu, uwagi, opinii jest dla mnie bardzo ważne.

Reklamy, spamy i obraźliwe wpisy będą usuwane.